Manuální brusky

(37)

Žádná domácnost se neobejde bez nožů, zda se už vaří v domácnosti více nebo méně, nůž je nepostradatelný, nelze nahradit jiným předmětem. Pouze ostrý nůž plní svou funkci, na krájení tupým nožem třeba vyvinout více úsilí, řez není úhledný a častěji přijde ke zranění tupým nožem jako ostrým.

Na běžné ostření nožů poslouží manuálně brusky, při kterých netřeba speciální dovednost, jejich použití je snadné a zvládne to i laik, jsou spratné, nezaberou mnoho místa v kuchyni. Tyto jednoduché brusky mají nastavený úhel s jednou, většinou dvěma, výjimečně třemi vodícími drážkami, ve kterých se nacházejí brusné kameny z keramiky, karbidu nebo diamantu. Podle stupeň ostří se zvolí kámen ať už na hrubší broušení nebo jen na oživení ostří, většinou se postupuje od hrubšího broušení k jemnějšímu.

Jednoduché manuální brusky do domácnosti nabízejí výrobci Victorinox, Wüsthof, Taidea, Work Sharp, Sharpal. Vynikající jsou brusky z řady Vulkanus, jejichž brousící části jsou z wolframový-karbidových tyčinek, oblíbené jsou i mezi profesionálními kuchaři a řezníky, jsou estetické a tak mohou dotvářet design kuchyně.

Cena:
159
4383
36 produktů
Výrobci
typ produktu
Země původu
Úhel broušení
Zrnitost
broušení s vodou
broušení s olejem
Materiál
Materiál rukojeti
Hmotnost
Délka
Výška
Šířka
Země původu
Filtr produktů:
TAIDEA brúska - KNIFESTOCK

TAIDEA brúska

nedostupný
1 594 Kč s DPH
1 399 Kč
Detail produktu