Houbařské nože

(9)

Houbaření je vášeň, jejímž výsledkem je chutná smaženice nebo vysušené houby na celou zimu. Zda se zabýváme sběrem intenzivněji nebo jen rekreačně, kromě košíku na ukládání hub je potřebný i nůž. Samozřejmě, použít lze jakýkoliv nůž, který je právě po ruce, ale ten pravý houbařský nůž díky tvaru čepele a kartáčku dodá sběru šmrnc a navíc kartáčkem houby houby očistíme, čímž se práce doma při zpracování zkrátí.

Houbařský nůž má mírně zahnutou čepel většinou z nerezavějící oceli, což je výhodnější, protože čepel bude přicházet do kontaktu s vlhkostí. Francouzský Opinel vytvořil houbařský nůž vyrobený ze švédské oceli a bukového dřeva na rukojeti, která je zakončena kartáčkem ze srsti divočáka, tak jako všechny nože Opinel i tento je zajištěn pojistkou viroblock.

Italský Fox nabízí nůž na houby z kvalitní oceli a rukojetí z exotického dřeva, v podobném designu najdeme houbařský nůž od výrobce Herbertz. Příznivci pevných nožů ocení kompaktní houbařský nůž od finského výrobce Marttiini s plastovou žlutou rukojetí. Některé nože mají ve výbavě pouzdro na přenášení, řetízek nebo karabinku na zavěšení.

Cena:
340
1148
9 produktů
Výrobci
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Pojistka
Materiál pouzdra
Délka čepele
5.6 cm
8 cm
Celková délka
18 cm
20.8 cm
Délka rukojeti
Délka složeného nože
Tloušťka čepele
1.7 mm
3 mm
Výška čepele
Hmotnost
43 g
120 g
Typ čepele
Využití
Jednoruční otvírání
Typ nože
Typ otevírání
Spona
Úhel broušení
Povrchová úprava čepele
Možnost gravírování
Země původu
Barva
Pravák - Levák
Obsah balení
Filtr produktů: