Survival outdoorové vybavení

(52)

Dnes, když žijeme v pre-technizovaném světě, mnozí z nás rádi tráví volný čas v přírodě. Každý pobyt venku, krátký výlet nebo plánovaný delší pobyt ať už v létě nebo zimě, může v okamžiku změnit. Klidné chvíle krásného dne a relaxu vystřídá změna počasí, letní bouřka, zimní vánice nebo úraz - může nás překvapit cokoliv, člověk se najednou ocitne v tísni. Štěstí přeje připraveným, jedna věc je rozvaha, znalosti a zručnost, druhá věc je naše outdoorová výbava, kterou máme s sebou - a právě ta je klíčová jak zvládneme potíže v přírodě.

Přežití v přírodě závisí na několika faktorech - dostatek vody a jídla, teplo a sucho, první pomoc v případě zranění.

  • Na sbalení použijeme dostatečně velký batoh, například Mil-Tec batohy jsou ve více velikostech a barevných provedeních s MOLLE systémem.
  • Mít po ruce dobrý, pevný nůž je základ, pomůže nejen krájet jídlo, ale prořízne různé materiály. Poslouží, bude-li třeba založit oheň, postavit provizorní přístřešek, ale i na obranu.
  • Na založení ohně, na přípravu jídla, na zahřátí a vysušení oblečení se dají použít zápalky, zapalovač, ale pouze křesadlo zvládne založit oheň i v nepříznivém počasí. Křesadlo Kupilka je spolehlivé, tento finský výrobce má také v nabídce Kupilka nádobí a Kupilka příbory, odolné vůči vodě, pádům a přitom lehké.
  • Je dobré mít přibalenou paracord šňůru, může se sejít při stavbě přístřešku, pilku na větve, píšťalku na přivolání pomoci. Klasický kompas, pokud se nechceme spoléhat na moderní GPS, výborný je kompas Suunto.
  • Survival set na přežití lze zakoupit už naskládaný, ale klidně si ho umíme složit i sami, stejně lékárničku Mil-Tec s nouzovým vybavením koupíme v pouzdře s MOLLE systémem, čímž ji umíme připnout na batoh.
  • Hrubé odolné pončo Mil-Tec nás ochrání před deštěm, schová naši výbavu nebo postavíme z něj přístřešek.
  • Vojenská polní láhev, turistická Kambukka láhev či termoska Stanley - ať zvolíme cokoliv, je třeba mít s sebou něco na vodu, kterou v případě nouze nabereme z pramene nebo potoka.
  • Pomoc nám poskytne praktický nádobí Stanley set camping, ve kterém vodu provaříme, aby byla nezávadná, uvaříme a zahřejeme jídlo. 
  • Nesmíme zapomenout na svetlo - ruční svítilny Fénix alebo Olight mají skvělý výkon, jsou skladné a odolné, Fénix čelovka a čelovka Petzl jsou vytvořeny právě pro tyto účely, na situace, kdy potřebujeme mít volné ruce. 

Ať se už chystáme na přežití v extrémních podmínkách, zálesáctvo - Bushcraft, jakýkoliv outdoorový pobyt - správná výbava nám pomůže zvládnout nečekané situace.

Cena:
133
4090
51 produktů
Výrobci
typ produktu
Krajina pôvodu
Púzdro
Materiál púzdra
Materiál rukoväte
Materiál čepele
Typ sekery
Hmotnosť
Celková dĺžka
Hrúbka hlavy sekery
Dĺžka ostria
Obsah balenia
Farba
Bedrový pás
Hrudný pás
Hydrovak kompatibilita
Vodeodolné
MOLLE systém
Hmotnosť
Max. výška
Max. dĺžka
Max. šírka
Materiál
Velcro panel
Zapínanie
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Materiál pouzdra
Délka čepele
Celková délka
Délka rukojeti
Tloušťka čepele
Hmotnost s pouzdrem
Hmotnost
Typ čepele
Využití
Typ nože
Barva
Max. výkon
Max. doba svietenia
Typ batérie
Počet módov svietenia
Nabíjatelné
Vhodné na zbraň
Využitie
Farba svetla
Materiál
Farba svietidla
Priemer tela
Dĺžka
Hmotnosť
Batérie v balení
Min. svetelná intenzita
Max. svetelná intenzita
Obsah balenia
Krajina pôvodu
Zatváracia
Farba
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Dĺžka čepele
Dĺžka v otvorenom stave
Filtr produktů: