Karambity

(23)

Vznik tohoto zajímavého nože se datuje již od 11. století v oblasti Indonésie, Filipín a Malajsie, kde se používal jako příruční nůž v zemědělství, na čištění ovoce a zeleniny, řezání různých materiálů. Stejně byl použit jako bojová zbraň, protože se dal těžko odhalit a odzbrojit, v tomto případě se čepel pokrývala jedem, aby i malá rána byla smrtelná. 

Tvar nože karambit připomíná dráp, čepel je zahnutá a ostrá, rukojeť je kovová s plastovými střenkami, na konci má oko, čímž se úchop stává bezpečnější a umožňuje otáčení. V sedmdesátých letech minulého století získal na popularitě ve více bojových uměních, později se jeho použití rozšířilo i na sebeobranu. Nůž karambit se mj často používá při kutilství v domácnosti nebo ve stavebnictví, zajímavý je také pro sběratele. 

Zavírací nože karambit ai pevné nože karambit vyrábějí z kvalitní oceli společnosti jako italský Fox karambit, Böker karambit, Extrema Ratio, Cold Steel, v levnějším provedení od výrobců Magnum nebo Herbertz. V nabídce jsou i nože karambit na trénování.

Cena:
532
14648
23 produktů
Výrobci
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Pojistka
Délka čepele
2.5 cm
10 cm
Celková délka
8 cm
23.1 cm
Délka rukojeti
5.5 cm
15.8 cm
Délka složeného nože
Tloušťka čepele
2.5 mm
3.7 mm
Hmotnost
30 g
180 g
Typ čepele
Využití
Jednoruční otvírání
Typ nože
Typ otevírání
Spona
Kompatibilita MOLLE
Úhel broušení
Pozice spony
Povrchová úprava čepele
Možnost gravírování
Země původu
Barva
Počet funkcí
Pravák - Levák
Obsah balení
Filtr produktů:
MICROTECH Hawk Black Tactical 166-1T - KNIFESTOCK

MICROTECH Hawk Black Tactical 166-1T

Poslední kus skladem
15 140 Kč s DPH
14 648 Kč
Detail produktu