Blog

/ 32 příspěvků
Táto značka je známa svojimi inovačnými prístupmi a jedinečným dizajnom, čo ju umiestňuje na popredné miesta v tomto segmente. Kunwu Knives sa odlišuje použitím prémiových materiálov, vrátane ocelí ako Elmax a Vanax, povrchových úprav DLC (Diamond-Like Carbon), ako aj karbónových, titánových a G-mascus rukovätí. Tieto materiály nielen zabezpečujú výnimočnú odolnosť a funkčnosť, ale aj estetickú príťažlivosť.
Jak fungují a kdy a jak je použít
Poďme si predstaviť legendu ´skromnú´ výzorom a s ohromným výkonom !
LIGHT MY FIRE Sweden - Spoločnosť, ktorá vytvára produkty, ktoré nás znovu spájajú s prírodou, nech sme kdekoľvek. 
Britva je jedinečný nástroj, ktorý tvaroval históriu a strniská mužov celé doby. Od ostrých mušlí v praveku až po krásne a ostré kúsky súčasnosti, britvy sú našimi vernými spoločníkmi.
Leatherman Wave Plus - jeden z najpredávanejších multitoolov na trhu. A to právom!
Victorinox RangerGrip 79 je skvelým spoločníkom pre všetky životné situácie. Poďme si predstaviť tento jedinečný nástroj, ktorý predstavuje evolúciu klasického ´švajčiarskeho´ noža.
Sekera - od praveku až po súčasnosť je sekera mýtickým, praktickým a veľmi užitočným nástrojom. Poďme si o nich povedať trochu viac !
Mačeta je skvelý , univerzálny nástroj, ktorý je hojne využívaný po celom svete pre extrémne širokú škálu práce. 

SOG

SOG Specialty Knives vyrába celý rad nástrojov dostupných pre vojenský personál a  outdoorových používateľov.  Špecialisti na presadzovanie práva, armáda, poľovníci, outdooroví nadšenci, priemyselní profesionáli a milovníci každodenného nosenia nožov sa spoliehajú na SOG v tých najextrémnejších podmienkach. KnifeStock Vám ponúka tieto skvelé nástroje za excelentné ceny.  
Kizer je špičkový čínsky výrobca kvalitných nožov, ktorý v roku 2013 spôsobil malú revolúciu vo výrobe a cenovej politike .
Slovo „santoku“ doslova znamená „tři ctnosti“. Název tohoto nože byl zvolen tak, aby reprezentoval jeho tři hlavní použití – řezání, krájení a sekání
Nástroje, které používáte, si procházejí nemalou zátěží a vědět, jak o ně správně pečovat a brousit je, je nezbytné pro usnadnění Vašeho života, jakož i pro rychlejší plnění úkolů a celkový úspěch při práci.
Americká firma UltiClip rozhodně není nováček v oblasti pouzder na skryté nošení. Více než desetileté zkušenosti a inovativní přístup přinesly na trh výjimečné spony na pouzdra, se kterými vaše zbraně zůstanou skryté i při každodenním nošení.
V průběhu let výrobci kapesních nožů neustále přicházeli s novými mechanismy, které by usnadňovaly používání jejich produktů. Jednou z výzev, která vzbudila investičního ducha mnohých inženýrů, bylo otevírání čepele jednou rukou.
Věděli jste, že na zabalení jedné láhve vody jsou potřeba 3 litry vody? Představte si, kolik vody ušetříte pomocí opakovaně použitelné lahve. A co se stane, když si kávu vychutnáte opakovaně v hrníčku po dobu jednoho roku?
Nosíte u sebe nůž každý den? Určitě jste se již vícekrát dostali do situace, kdy jste potřebovali něco uříznout nebo nakrájet, tehdy se hodí mít jeden po ruce. Podíváme se blíže na údržbu zavíracích nožů, konkrétně na mazání ložisek. Správný postup totiž může výrazně prodloužit životnost nože a zaručí, že bude spolehlivě fungovat za každých podmínek.
Vysoce kvalitní svítilny Fenix jsou vyrobeny nejen s vyšším světelným tokem jako tradiční svítilny, ale dají se použít téměř v každé situaci. Nejsilnější svítilny jsou odolné IP68, odolné proti nárazu a tepelným vlivům.
Při koupi nože se zvyknou zohledňovat několik parametry, jako například materiál oceli, délka čepele, jaké má nůž pouzdro a podobně. Často se však zapomíná na důležitou věc, jako je výbrus. Každý typ výbrusu má své silné a slabé stránky. V tomto článku se Vám je pokusíme co nejjednodušší shrnout.
Udržení ostrosti je vždy podstatný faktor, když chcete něco kvalitně řezat. Proto je výzvou tuto ostrost zaručit, iv případech, kdy nůž nosíte s sebou a používáte ho při práci.
Nože Microtech nikdy neobětovali, ani nikdy neobětují kvalitu, na úkor ceny, nebo kvantity. Každý jejich kousek je dokonalý a na jeho výrobu jsou použity, jen ty nejkvalitnější materiály.
Základem je mít dobrý, ostrý nůž. S ostrým nožem je každý řez lehčí, rychlejší a především bezpečnější. V tomto článku najdete všechny základní informace o tom, jak si i vy profesionálně naostríte nůž. Jako první si musíte důkladně prohlédnout čepel nože, ta vám pomůže v rozhodování o tom, jak moc je třeba nůž naostřit.
Existuje mnoho metod, které můžete použít k testování ostrosti hrany nože. Většina dává přednost tomu, aby se čepel jednoduše otestovala na typickém řezném materiálu - například na rajčeti.