Zavírací kempingové nože

(104)

Pobyt v přírodě zahrnuje rozličnou výbavu, závisí zda se jedná o krátký výlet, piknik nebo delší pobyt s tábořením. V každém případě mít u sebe nůž je přímo nutnost, příprava potravy, odříznutí a ořezaní paličky na opékání, příprava ohně.

Rozhodnout se třeba mezi pevným kempingovým nožem a zavíracím kempingovým nožem, zavírací nůž na kempování je spratnejší, dá se přenášet v kapse nebo v pouzdře na opasku, výbava může obsahovat otvíráky, pilku a další příslušenství, a také může být jednoduchý pouze s čepelí.

Kempingový nůž nemá konkrétní specifika, je to spíš o výběru samotného uživatele, každému vyhovuje něco jiného. Mezi oblíbené značky zavíracích kempinkových nožů patří nesporně francouzský Opinel, od svého vzniku v roce 1890 až po dnes si získal mnoho fanoušků. Tento jednoduchý nůž je lehký, levný, vyrábí se ve více velikostech a provedeních, ocel na čepeli je buď švédská nerezová nebo uhlíková, která si udrží lépe ostrost, ale vyžaduje větší péči. Jednoduchá kulatá rukojeť se vyrábí ze dřeva jako buk, ořech, oliva, buvolího rohu, vodě odolnější je polyamidová ručka. Typická pro tento nůž je pojistka, otočná - viroblock, nůž je bezpečně zajištěn v otevřeném i zavřeném stavu. Za zmínku stojí dětský nůž Opinel se zaoblenou špičkou. Je na samotném spotřebiteli, jaký nůž si vybere na cesty a táboření, faktem však zůstává, že se bez něj neobejde.

Cena:
203
6002
104 produktů
Výrobci
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Pojistka
Materiál pouzdra
Délka čepele
3.5 cm
95 cm
Celková délka
9.7 cm
34.9 cm
Délka rukojeti
1 cm
14.5 cm
Délka složeného nože
8.9 cm
13.5 cm
Tloušťka čepele
1.3 mm
5 mm
Výška čepele
Hmotnost
30 g
229 g
Typ čepele
Využití
Jednoruční otvírání
Typ nože
Typ otevírání
Spona
Typ výbrusu
Kompatibilita MOLLE
Úhel broušení
Povrchová úprava čepele
Možnost gravírování
Země původu
Barva
Počet funkcí
Pravák - Levák
Obsah balení
Filtr produktů:
Opinel N6 inox 254060 - KNIFESTOCK

Opinel N6 inox 254060

Poslední 2 kusy
266 Kč s DPH
239 Kč
Detail produktu