Motýlky

(45)

Motýlek nůž, balisong, butterfly - všechny tyto názvy patří noži, který je zajímavý svým otevíráním a triky, které se s ním dají dělat.

Historie tohoto nože sahá do Francie, kde se jeho předchůdce objevil již v 18 století. Od roku 1905 Filipínští bojovníci používali motýlky při bojových uměních a po druhé světové válce si získal oblibu v USA, hlavně mezi gangy, později však bylo nelegální jej vlastnit.

V každém případě, zacházet ním vyžaduje zručnost, protože čepel je schovaná v rukojeti, která je rozdělena na dvě části a při neopatrném otevření může přijít ke zranění. Výrobci proto přišli s modelem s tupou čepelí určenou na trénování - cvičný motýlek Magnum, tréninkový motýlek Böker, tréninkový motýlek Benchmade.

Když už zájemce zvládá rychlé otevírání, různé otáčení a triky, určitě bude mít zájem o řádný motýlek s ostrou čepelí. Zde je již na výběr několik možností od klasického tvaru až po moderní designy, od levnějších po kvalitnější, kde je čepel z vynikající oceli. Rukojeť (kromě oceli) může být vyrobena z titanu nebo z karbonových vláken, ale také ze dřeva. Německý výrobce Böker Balisong nabízí kvalitní výrobky za přijatelné ceny, Magnum motýlky a motýlky Herbertz Balisong jsou cenově dostupnější. Vysoká kvalita se tradičně odráží u americké společnosti Benchmade Balisong. Zda se rozhodnete pro cvičný motýlek na trénování nebo motýlek s ostrou čepelí, na naší stránce si vyberete ten správný motýlek ze široké nabídky.

Cena:
259
18100
39 produktů
Výrobci
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Pojistka
Materiál pouzdra
Délka čepele
8.2 cm
12.7 cm
Celková délka
18.5 cm
27.9 cm
Délka rukojeti
11.4 cm
15.2 cm
Délka složeného nože
12.5 cm
13.97 cm
Tloušťka čepele
2.2 mm
7 mm
Hmotnost
50 g
205 g
Typ čepele
Využití
Jednoruční otvírání
Typ nože
Typ otevírání
Spona
Typ výbrusu
Kompatibilita MOLLE
Pozice spony
Povrchová úprava čepele
Možnost gravírování
Země původu
Barva
Pravák - Levák
Obsah balení
Filtr produktů: