Katany

(22)

Katany - japonské samurajské meče, které se dostaly do povědomí lidí hlavně přes historické filmy. Mistrovské umění ovládání těchto chladných zbraní, k tomu dávné příběhy, hrdost, odvaha a vytrvalost válečníků. To dělá ze samurajských mečů téměř něco nadpozemské. Samurajský meč nosili bojovníci za pasem otočené ostřím nahoru, doplněný byl kratším mečem wakizashi, nebo osobní dýkou tanto. Zatímco katana sloužila na boj v otevřeném prostoru, wakizashi a tanto spíše v uzavřených. Čepel katany je opředena legendami, stejně jako mistři, kteří je kovali. Mnohé japonské meče jsou dnes vystaveny v muzeích. Ocel byla skúvaná z měkké a tvrdé oceli, ostří zakalené na takzvaný hamon, čepel mírně zakřivená. 

Dnešní boje se přesunuly do tělocvičen, kde různé bojové kluby nacvičují starší či novější bojové umění. I dnes se najdou mistři, kteří vyrábějí tradiční japonské meče, mnohé mají nesmírnou cenu a stávají se nedostupnými pro běžného smrtelníka. Cold Steel meče od amerického výrobce mají vynikající kvalitu za přijatelnou cenu. Na výběr je několik modelů nejen Cold Steel katany, ale i Cold Steel wakizashi a Cold Steel tanto. Výborná ocel, dokonalé zpracování ostatních částí, klasický design - to vše z nich dělá meče plně použitelné na trénincích nebo jako dekorace domácností či kanceláří. Magnum katany od německého výrobce splňují dekorační charakter, ve více cenových kategoriích.

Čest a sláva dávných japonských bojovníků zůstala kdesi v historii, dnešním nadšencům chladných zbraní, obdivovatelem japonské historie a sběratelem zůstala možnost vlastnit kousek z ní: japonský meč - katana.

Cena:
1036
20458
22 produktů
Výrobci
Filtr produktů: