Armádní nože

(60)

Vojenské nože prošly vývojem a protože dnes už boje neprobíhají v zákopech a boj muže proti muži se snížil na minimum, vojenský nůž jako takový se změnil. Musí být spolehlivý, houževnatý, sloužit na obranu i řezání různých materiálů, může disponovat pilkou nebo zoubkovanou čepelí na rychlé řezání, čepel bývá černěná, aby se neleskla.

Často se ve výzbroji objevuje zavírací armádní nůž Victorinox, který kromě švýcarské armády používá také německá armáda. Americký výrobce CRKT má v nabídce pár zajímavých zavíracích modelů vyráběných i pro vojsko. Kizlyar dodává své nože ve více variantách ruské armádě pro různé jednotky. Švédský výrobce Fällkniven spolupracuje se švédskou armádou a své oceněné nože jim roky dodává. Jiný švédský výrobce Morakniv má také ve svém výrobním programu i nože určené armádě. FKMD - Fox armádní nože, tato společnost od roku 2008 vyzbrojuje vojenské jednotky NATO zavíracími noži, ale i pevnými. Rakouský Glock vedle střelných zbraních vyrábí dobře známé a houževnaté nože ve tvaru bodák, u německého výrobce Böker (kromě jiných) najdeme nože na boj z blízka, s oboustranným ostřím - Applegate. Netřeba zapomenout i na armádní nože UTON od výrobce Mikov, které měla ve výzbroji ČSLA a používá je i dnešní letectvo, výsadkáři, průzkumníci v české i slovenské armádě. 

Kvalitní nože pro armádu naleznete i v naší nabídce, kromě již zmíněných, jsou to nože vhodné pro speciální a vojenské jednotky od společnosti Benchmade, Extrema Ratio, Ontario.

Cena:
280
9270
58 produktů
Výrobci
Materiál čepele
Materiál rukojeti
Materiál pouzdra
Délka čepele
8.2 cm
21.9 cm
Celková délka
18.5 cm
36 cm
Délka rukojeti
7.8 cm
14.1 cm
Tloušťka čepele
0.5 mm
6.6 mm
Výška čepele
Hmotnost
67 g
414 g
Typ čepele
Využití
Typ nože
Spona
Kompatibilita MOLLE
Úhel broušení
Povrchová úprava čepele
Možnost gravírování
Země původu
Barva
Pravák - Levák
Obsah balení
Filtr produktů:
Mikov BODAK DIVER AZ V709253 - KNIFESTOCK

Mikov BODAK DIVER AZ V709253

Poslední 4 kusy
2 232 Kč s DPH
1 562 Kč
Detail produktu