Naučte se formovat, brousit a ostřit své nože

“Na ostrosti záleží” je naším denním krédem. Ostrý a udržovaný nůž zjednodušuje a zpřesňuje práci rukou při různých jeho využitích, ať už v řeznictví, během lovu, při práci na farmě nebo na staveništi. Nástroje, které používáte, si procházejí nemalou zátěží a vědět, jak o ně správně pečovat a brousit je, je nezbytné pro usnadnění Vašeho života, jakož i pro rychlejší plnění úkolů a celkový úspěch při práci.

Work Sharp se zaměřuje na vzdělávání veřejnosti v oblasti ostrosti a tří nejlepších přístupů, které je třeba vědět pro dobro Vašich čepelí: jak správně vyformovat tvar čepele, ostřit a brousit.

Formování

Vyformování čepele může být nutné z několika důvodů: oprava čepele, obnova ostří nože na extrémně opotřebované čepeli a změna funkčního typu čepele nože. Doporučujeme také formovat čepel při prvním použití nového systému ostření. To zajišťuje, že Váš nůž má největší symetrii a obnovuje jeho úhel. Brusky na nože a nástroje WORK SHARP Knife and Tool Sharpeners se dodávají s hrubými brusnými pásy navrženými tak, aby Vám pomohly tvarovat čepel a následně přešly na jemnější pásy pro účely ostření a broušení.

S Work Sharp je tvarování stejně snadné jako položení správného brusného pásu na brusku, tahání nože podél úhlové drážky a vytváření hrotu z každé strany čepele před vypnutím pásu na broušení.

Ostření

Ostření je nejlépe provádět po zatěžujícím využití vašeho nože, když je čepel příliš vytupena na to, aby se jí dalo řezat. Ostření je také druhým krokem po tvarování čepele. U výrobků Work Sharp je postup tvarování a broušení stejný, jedinou změnou je typ brusného pásu, který používáte.

Nejdůležitějším krokem k zaostření, pokud jste jej nejprve nevyformovali, je vykrojení hrotu. Podívejte se na naše video pro zaostřování, abyste zjistili, jak snadné je tvarování nebo zaostřování na zařízení Work Sharp.

Přeostřování nožů doporučujeme v měsíčních intervalech, zvláště u nožů, které jsou středně až obtížně využívány. Mezi ostřeními nože udržujte jednoduchým broušením.

Honování

Údržba čepele během používání nebo po něm pomůže udržet ostří déle. Zde přichází na řadu honování. Skvělým a rychlým řešením jsou keramické tyčinky, z nichž mnohé jsou navrženy do brusek Work Sharp, jako například GUIDED FIELD SHARPENER. Další skvělou možností je jemný brusný pás, který je součástí motorových brusných řešení Work Sharp.

Broušení je proces narovnávání jakýchkoli drobných vlnek nebo ohybů čepele a již po několika tazích po pase nebo keramice pocítíte výrazný rozdíl. Honování vytváří minimální úběr materiálu a čím častěji budete nůž honovat a udržovat, tím delší životnost bude mít Vaše čepel.

Přihlaste se k odběru novinek

Zaujal Vás tento článek? Přidejte se k dalším spokojeným odběratelům novinek pomocí formuláře níže a získejte informace o novinkách, akcích či exkluzivitách jako první!