Microtech - taktické OTF nože z nejlepších materiálů

Kvalitní nože Microtech

Historie této americké firmy se začala psát v roce 1944 na Floridě. Založil ji Tony Marfione, jehož snem bylo vyrábět ty nejlepší nože na světě. Z maličké firmy s dvěma zaměstnanci (Tony a jeho manželka), se během pár let stala v USA renomovanou společností na výrobu nožů a dnes patří mezi elitu v tomto odvětví v celosvětovém měřítku. Přesto se stává, že mnoho lidí tuto značku v našich končinách nezná. Důvod je jednoduchý. Nože Microtech nikdy neobětovali, ani nikdy neobětují kvalitu, na úkor ceny, nebo kvantity. Každý jejich kousek je dokonalý a na jeho výrobu jsou použity, jen ty nejkvalitnější materiály.

Microtech je americká firma každým kouskem ai proto se snaží při výrobě používat pouze materiály made in USA. Proto je nejvíce jejich nožů vyrobených z nejkvalitnější americké oceli CTS-204P, případně z CTS-XHP. Někdy ale udělají i výjimku a použijí materiály ze zahraničí, ale jen proto, aby svým zákazníkům mohli nabídnout ty nejlepší alternativy, například v podobě ocelí M390 a ELMAX od firmy Böhler. Výroba těchto nožů samozřejmě probíhá za pomoci nejmodernějších přístrojů, ale kompletovány jsou ručně. Kontrola kvality je extrémně přísná a nekompromisní. Mnoho amerických nožířů se shodlo na tom, že nože firmy Microtech se díky své dokonalosti a precizní výrobě natolik přibližují ručně vyráběným nožem na zakázku, nakolik je vůbec možné.

Microtech nože v naší nabídce na Knifestock

Nože Microtech jsou opravdu specifické a špičkové kvality. Není žádným tajemstvím, jakým směrem se ubírají a který segment trhu je pro ně cílový.

Microtech HALO - Knifestock

Microtech HALO

Stačí se podívat na jejich dnes už ikonický model Microtech HALO. Takto nebo velmi podobně vypadá většina jejich nožů typu OTF (Out The Front). Pokud tento pojem náhodou neznáte, jedná se nůž, jehož čepel po stisknutí / posunutí pojistky "vystřelí" z přední části rukojeti. Nože tohoto typu určitě znáte z různých akčních filmů. Pokud byste se podívali lépe, zjistili byste, že ve více filmech byly použity právě nože Microtech.

V aktuální nabídce MicroTech z řady OTF najdete oblíbené modely jako například Ultratech, Troodon, Dirac, nebo jejich poslední přírůstek do rodiny, Scarab II. Zajímavostí je určitě i model Exocet, který v sobě spojuje kompaktní OTF nůž a klip na bankovky. Všechny modely mají rukojeť z hliníku a čepele z již výše zmíněných prémiových ocelí. Ať si už vyberete kterýkoliv model, nespletete se.

Microtech ULTRATECH knifestock
Microtech ULTRATECH
Microtech Troodon Knifestock
Microtech TROODON
Microtech DIRAC Knifestock
Microtech DIRAC
Microtech Scarab 2 Knifestock
Microtech SCARAB II
Microtech Exocet Knifestock
Microtech EXOCET

Z nabídky zavíracích nožů od MicroTech, se s manuálním otevíráním vyrábí momentálně jen model Socom, který je na trhu již od roku 1996. Samozřejmostí je i jeho automatické provedení. V této sérii najdete ještě model L.U.D.T. a Hawk, který Vám jistě připomene svým tvarem karambit.

Microtech Socom Manual Knifestock
Microtech DIRAC
Microtech LUDT Knifestock
Microtech LUDT
Microtech HAWK Knifestock
Microtech HAWK

Microtech nezapomněl ani na příznivce pevných nožů a do nabídky zařadili modely Socom Alpha (iv provedení mini) a Arbiter. Jejich nabídku pevných nožů uzavírá "špatná věcička" pod názvem Jagdcommando. I když se Microtech nezaměřuje právě na pevné nože, v ničem nezaostávají za svými proslulými sourozenci z řady OTF.

Microtech SOCOM Alpha Knifestock
Microtech SOCOM ALPHA
Microtech Arbiter Knifestock
Microtech ARBITER
Microtech Jagdcommando Knifestock
Microtech JAGDCOMMANDO

Jedinečná ponuka na kúpu nožov Microtech

Jsme hrdí, že se nám podařilo značku Microtech dostat i na Knifestock a nabídnout Vám tyto výjimečné nože. Všechny nože od MicroTech se za ty roky vyráběly v různých variantách. Ať už se jedná o materiál čepele, barvu rukojeti, tvar čepele, nebo různé kosmetické úpravy. To znamená, že některé provedení těchto nožů, které najdete na internetu již nemusí být k dispozici. O kvalitě nožů této značky nemůže asi nikdo pochybovat. Jedná se opravdu o špičku i mezi high end značkami a takový nůž opravdu ocení nejen vášnivý sběratel nožů, ale každý, kdo si potrpí na kvalitě bez kompromisů.

Všechny nože od značky Microtech naleznete tu.